Sport

Donnarumma tregon situatën e tij te PSG-ja

Foto: AP
 

Portieri italian Gianluigi Donnarumma, ka bërë paraqitje të mirë në fitoren 2:0 të Parisit ndaj Manchester Cityt. Ai është lavdëruar edhe nga trajneri i Cityt, Pep Guardiola.

Fillimi i karrierës te PSG-ja nuk ishte i lehtë për Donnarumman, që në shumë ndeshje ka qëndruar në stol. Dhe pati raportime se ai mund të largohet shpejtë nga Parisi.