Sport

Shndërrimi i Jorginhos nga “lojtar i padëshiruar”, në lojtar që ofron stabilitet për Chelsean

Foto: AP
 

Ndërsa përgatitet për një arritje të rëndësishme në ndeshjen e Chelseat në Ligën e Kampionëve kundër Juventusit, të mërkurën, mesfushori i Italisë, Jorginho, mund të reflektojë mbi vitin e artë që heshti kritikët e tij.

Jorginho do të bëjë paraqitjen e 150-të për Chelsean në ndeshjen e Grupit H, që zhvillohet në Torino. I pavlerësuar në Angli deri në muajt e fundit, Jorginho është shfaqur si lojtar kyç për Chelsean dhe Italinë, pasi fitoi Ligën e Kampionëve dhe “Euro 2020” brenda disa javësh.