Sport

E treta - e vërteta për Nicholsin te Prizreni

 

Nuk u prezantua fare te Prizreni-16, por basketbollisti amerikan Ty Nichols nuk pati nevojë për një gjë të tillë. Ai të mërkurën e shkuar iu bashkua ekipit, kurse të shtunën luajti në fitoren ndaj kampionit në fuqi, Golden Eagle Yllit, me shifrat 107:80. Për 29 minuta lojë, Nichols kontribuoi 17 pikë, tetë asistime dhe pesë kërcime, përkundër që kishte vetëm tri stërvitje.

“Ty e njeh shumë mirë ekipin tonë. Në fakt ishte dëshira e tij që të kthehet sërish te Prizreni pasi ka luajtur më herët dhe është shumë i lidhur me ne. Loja që e bëri ndaj Yllit me vetëm tri stërvitje është dëshmia më e mirë për këtë”, tha trajneri i Prizrenit-16, Arbnor Rifati, për KOHËN.