Sport

Reali nuk shfrytëzon gabimet e Barcelonës dhe Atleticos

 

Real Madridi nuk ka mundur të shfrytëzojë barazimin e Barcelonës dhe humbjen e Atleticos për të rritur diferencën në vendin e parë, duke barazuar pa gola me Villarrealin në “Santiago Bernabeu”.

Pjesa e parë u dominua lehtësisht nga “Nëndetësja e Verdhë”, por pa mundur të shënonte në portën e Courtois.