Sport

Rrahmani nuk ka lëndim serioz, gati për Cagliarin

 

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani nuk ka ndonjë lëndim serioz dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme të Napolit, që e luan të dielën ndaj Cagliarit në Serie A.

Napoli ka bërë të ditur se Rrahmani i është nënshtruar testeve neurologjike të premten dhe është konstatuar se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar pas lëndimit që e pësoi në ndeshjen e fundit.