Sport

Berisha nuk gjen rehati nga lëndimet në tre vjetët e fundit

 

Valon Berisha të mërkurën mbrëma postoi një fotografi në rrjetet sociale të nyjës së këmbës së djathtë të qepur. Lëndimin e pësoi po të mërkurën në ndeshjen të cilën skuadra e tij Reimsi e humbi 2:1 nga Lille. Ai ishte titullar, ndërsa fushën u detyrua ta lëshonte që në minutën e tetë.

Është vetëm lëndimi i radhës për Berishën. Mesfushori i Kosovës të tilla ka pasur thuajse rregullisht në tre vjetët e fundit. Ai shpreson që t’i kthehet sa më shpejtë fushës për të qenë gati për Remsin e po ashtu edhe për ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2022, që Kosova i luan muajin tjetër kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë.