Sport

Sot nis kampionati në hendboll, ndeshje interesante në xhiron e parë

 

Të mërkurën (sot) fillon edicioni 2021/2022 i Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Që në xhiron e parë ka ndeshje interesante, ka njoftuar FHK-ja.

Trepça – Vëllaznimi (18:00) dhe Rahoveci – Deçani (18:30) janë ndeshjet që luhen të mërkurën dhe në të cilat pritet të ketë rivalitet. Trepça e Vëllaznimi luajtën në Kupën Evropiane, ndërsa tashmë i kthehen skenës vendore.