Sport

Neres do të largohet nga Ajaxi

 

Sulmuesi i krahut, braziliani David Neres ka kërkuar largimin nga skuadra e Ajaxit. Mësohet se Neres po dëshiron ta vazhdojë karrierën në një kampionat më të fortë dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit holandez që ta nxjerrin në shitje gjatë afatit kalimtar të janarit.

24-vjeçari ka kontratë me Ajaxin deri në vitin 2024 dhe kartoni i tij, vlerësohet rreth 30 milionë euro.