Sport

Drita kërkon ta luajë në “Fadil Vokrri” derbin e qytetit, FFK-ja ende pa vendim

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Klubi i futbollit Drita i është drejtuar me kërkesë Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) që ndeshjen kundër Gjilanit ta organizojë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Këtë e ka bërë të ditur të hënën drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi.

FFK-ja ende nuk ka marrë vendim. Megjithatë, sipas kryetarit të FFK-së, Agim Ademi, kërkesa e Dritës do të shqyrtohet, ndonëse një ekspert i menaxhimit të fushave të futbollit ka vlerësuar ditë më parë se fusha e stadiumit në Prishtinë është mjaft e dëmtuar dhe se ajo duhet të riparohet.