Sport

Te Prishtina besojnë në përvojën dhe mentalitetin fitues të Berishës

Besart Berisha është vlerësuar goxha shumë nga trajnerë të ndryshëm në Australi për mentalitetin fitues. Është vlerësuar si ndër lojtarët më me përvojë në elitën e futbollit të Australisë - A-League - ku luajti deri para pak muajsh. E pikërisht te kampionia në fuqi e Kosovës, Prishtina, besojnë në përvojën dhe mentalitetin fitues të sulmuesit Berisha. Madje, presin që ai së shpejti të debutojë me fanellën e Prishtinës. Ish-sulmuesi i Shqipërisë dhe Kosovës ka nënshkruar kontratë për një vit me mundësi vazhdimi me Prishtinën dhe është zyrtarizuar të mërkurën nga ekipi kryeqytetas. Berisha është 36 vjeç dhe në fund të karrierës aktive, e cila është e pasur me suksese. Në Prishtinë, Berisha do të mbërrijë të premten, ndërsa do të nisë menjëherë stërvitjet me klubin “bardhekaltër”.

 

Besart Berisha është vlerësuar goxha shumë nga trajnerë të ndryshëm në Australi për mentalitetin fitues. Është vlerësuar si ndër lojtarët më me përvojë në elitën e futbollit të Australisë - A-League - ku luajti deri para pak muajsh. E pikërisht te kampionia në fuqi e Kosovës, Prishtina, besojnë në përvojën dhe mentalitetin fitues të sulmuesit Berisha. Madje, presin që ai së shpejti të debutojë me fanellën e Prishtinës. Ish-sulmuesi i Shqipërisë dhe Kosovës ka nënshkruar kontratë për një vit me mundësi vazhdimi me Prishtinën dhe është zyrtarizuar të mërkurën nga ekipi kryeqytetas. Berisha është 36 vjeç dhe në fund të karrierës aktive, e cila është e pasur me suksese. Në Prishtinë, Berisha do të mbërrijë të premten, ndërsa do të nisë menjëherë stërvitjet me klubin “bardhekaltër”.

“Besarti do të vijë në Prishtinë të premten. Marrëveshja është arritur për një vit, por do ta shohim se si do të na ndihmojë këtë edicion. Ne besojmë në përvojën dhe mentalitetin e tij të fituesit. Besojmë se do të na ndihmojë neve si klub, por edhe me të rinjtë për shkak se ka përvojë të madhe. Edhe për moshën i kemi informatat e sakta dhe ne e dimë se ai do t’i dëshmojë vlerat e tij. Kemi biseduar edhe për formën e tij dhe normalisht që i duhet pak kohë për ta marrë veten, pasi kampionati në Australi ka përfunduar dhe ka pauzuar 2-3 muaj, por besojmë se shpejt do ta shohim në fushë, pasi ai është profesionist dhe ka punuar individualisht. Tani do ta ketë mundësinë të punojë edhe me grupin dhe mund ta kemi gati për 2 javë. Por për detajet do të shohim të premten. Koha do të tregojë të gjitha për të”, ka thënë drejtori sportiv i Prishtinës, Fisnik Kërçeli, të mërkurën për KOHËN.