Sport

Sheriffi starton me fitore në Champions

 

Kampioni i Moldavisë, Sheriff Tiraspoli ka startuar me fitore fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen e parë të Grupit D, të zhvilluar në Tiraspol, Sherrifi ka triumfuar me rezultatin 2:0 kundër Shakhtar Donetskut.

Adama Traore (16’) dhe Momo Yansane (62’), kanë shënuar golat që i siguruan Sheriffit fitoren në Champions, garë në të cilën po paraqitet për herë të parë në histori të klubit. Pjesë e këtij grupi janë edhe Interi e Real Madridi, skuadra që do të përballen prej orës 21:00 në Itali.