Sport

Kthimi i Shoshit në ligën ku shkëlqeu

 

Njëri prej lojtarëve kryesorë të përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, karrierën do ta vazhdojë në Izrael.

Shoshi deri më tani ishte te Peja, që të hënën njoftoi për largimin e tij në drejtim të Izraelit. Me Pejën 27-vjeçari kishte kontratë me mundësi për kalim në klube jashtë Kosovës. Dhe këtë e ka shfrytëzuar Shoshi, që ka firmosur me skuadrën elitare të Izraelit, Maccabi Rishon.