Sport

Sagnol kërkon fitore ndaj Kosovës

 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Gjeorgjisë, francezi Willy Sagnol ka thënë se kërkon fitore ndaj Kosovës në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Dueli mes Gjeorgjisë dhe Kosovës, zhvillohet të enjten prej orës 18:00 në stadiumin “Batumi Arena” dhe i takon Grupit B kualifikues.

Sagnol ka thënë se ekipi i tij do të ketë respekt maksimal për Kosovën, por në fushë do të futet për t’i fituar tri pikët, që sipas tij janë shumë të vlefshme. Gjeorgjia është e parafundit në grup me një pikë, derisa Kosova nuk e ka asnjë pikë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.