Sport

Diego Simeone ka aspirata për ta mbrojtur titullin

Foto: AP
 

Diego Simeone mezi pret që ta nisë kampanjën e re në La Ligën e Spanjës me Atletico Madridin.

Atletico e fitoi titullin për herën e dytë në shtatë vjet sezonin e kaluar, pas garës shumë të fortë që e pati deri në fund me Real Madridin dhe Barcelonën.