Sport

Pas 17 sezonesh, La Liga nis pa Messin

Foto: AP
 

Sezoni 2021/22 në La Liga fillon këtë fundjavë dhe do të jetë ndryshe nga çdo tjetër në 17 vjetët e fundit.

Do të jetë i pari pa Lionel Messin, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave dhe lojtari më i mirë që ndonjëherë ka luajtur në kampionatin spanjoll. Për herë të parë që nga viti 2004, Barcelona do të jetë pa Messin, pasi nuk arriti ta mbante në ekip për shkak të problemeve të mëdha financiare. Herën e fundit, kur La Liga ishte pa yllin Messi, personat si Diego Simeone, Zinedine Zidane dhe Luis Enrique ishin ende duke luajtur në vend se të stërvitnin ekipet.