Sport

Lukaku niset drejt Londrës për ta kompletuar transferimin te Chelsea

 

Romelu Lukaku është larguar nga Interi dhe do të transferohet te Chelsea. Belgu është parë duke u larguar nga aeroporti i Milanos të hënën mbrëma dhe bëhet e ditur se ai do të fluturojë drejt Londrës për të kompletuar transferimin te klubi anglez.

Në fakt, ky do të jetë rikthim i Lukakut të Chelsea pas një dekade. Lukaku u tha mediave se do të japë një mesazh për tifozët e Interit brenda pak ditësh.