Sport

Chelsea do të ofrojë 130 milionë euro për Lukakun

 

Chelsea nuk ka hequr dorë nga Romelu Lukaku. Korrespodenti i Sky Sports, Fabrizo Romano, raporton se Chelsea po e përgatit një ofertë të re për sulmuesin belg, e cila do të jetë 120-130 milionë euro.

Interi e kishte refuzuar një ofertë nga klubi anglez prej 100 milionë eurosh plus Marcos Alonson dhe kjo e ka shtyrë Chelsean që të rrisë ofertën për gati 30 milionë. Raportohet se klubi nga Londra do t’i ofrojë Lukakut 12 milionë euro në sezon.