Sport

Erikseni do të mbetet jashtë fushës edhe për gjashtë muaj

 

Mesfushori danez Christian Eriksen do të duhet të presë të paktën edhe gjashtë muaj përpara se të mund të luajë për Interin, dhe ka gjasa që ai të suspendohet përkohësisht nga Serie A pas sulmit kardiak.

Eriksen pësoi sulm kardiak në fushë në ndeshjen e parë të Danimarkës në Evropian kundër Finlandës. Ai u ringjall me defibrilator dhe u dërgua në spital përpara se t’i vendoset një defibrilator i vogël, por mjekët në Itali kanë paralajmëruar se askush me atë pajisje në trup nuk mund të luajë në Serie A.