Sport

Teuta fiton në udhëtim dhe kalon në raundin e tretë

 

Teuta ka arritur ta përmbys humbjen e Durrës në Andorra për t’u kualifikuar në raundin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës. Teuta mposhti në vazhdime Inter d’Escaldesin me rezultatin 3:0 , ndërsa në Durrës humbi 2:0. Kjo ndeshje u zhvillua të martën.

Dy gola i shënoi Sebino Plaku (25’, 80’) dhe një Sherif Kallaku në minutën e 105-të nga penalltia.