Sport

Softuerit për kontrollimin e biletave i ka skaduar afati, klubet fajësojnë FFK-në

Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në Ligën e Konferencës kundër Deçiqit pa praninë e shikuesve në stadiumin “Fadil Vokrri”, të enjten.

 

Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në Ligën e Konferencës kundër Deçiqit pa praninë e shikuesve në stadiumin “Fadil Vokrri”, të enjten.

Ani pse Qeveria e Kosovës ka lejuar praninë e shikuesve (15 për qind të kapacitetit të stadiumit), shkaku i një softueri që i ka skaduar afati dhe protokollit strikt të UEFA-s për koronavirus nuk do të ketë shikues në stadium.