Sport

Juventusi ofron 30 milionë euro plus një lojtar për Locatellin

Manuel Locatelli (AP)
 

Forma fantastike me Sassuolon në edicionin e fundit në Serie A, e sidomos dy golat në “Euro 2020” me Italinë, kanë bërë që për Manuel Locatellin të interesohen klubet e mëdha evropiane.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Real Madrid, PSG, Manchester City dhe Borussia Dortmundi e kanë kontaktuar Sassuolo për Locatellin.