Sport

Diasi flet për planin e Portugalisë në Evropian

 

Spanja mund të jetë e vetmja skuadër që e ka fituar dy herë rresht Evropianin, në vitin 2008 dhe 2012, por mbrojtësi i Portugalisë, Ruben Dias, beson se “Selecao das Quinas”, janë në rrugë të mirë për ta përsëritur atë sukses.

24-vjeçari nuk ishte i përfshirë në triumfin e portugezëve pesë vjet më parë. Ai ishte duke e përfaqësuar shtetin e tij në Evropianin U19-të.