Sport

De Bruyne bashkohet me Belgjikën pas operimit

Foto: AP
 

Kevin De Bruyne është bashkuar me Përfaqësuesen e Belgjikës të hënën, por mbetet në dyshim të madh nëse do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë të “Euro 2020” kundër Rusisë pas një operimi që e ka bërë në fytyrë, ka zbuluar përzgjedhësi Roberto Martinez.

“De Bruyne është bashkuar me grupin dhe ky është një lajm fantastik. Ai duket gati dhe i freskët, por duhet të presim”, është shprehur Martinez.