Sport

Mayweather nuk arrin ta nokautojë yllin e YouTubet, Logan Paul në meçin ekzibicional

 

Boksieri legjendar Floyd Mayweather Jr ka thënë se ndoshta nuk do të zhvillojë më kurrë ndonjë meç tjetër ekzibicional, pasi ka dështuar të nokautonte yllin e YouTubet, Logan Paul në një meç ekzibicional të dielën mbrëma në Miami.

Meçi shkoi në tetë raunde, dhe pasi ishte ekzibicional nuk pati edhe fitues. Ndonëse Mayweather ishte dominues, ai dështoi ta nokautonte Logan Paulin. Për Logan Paulin ishte fitore morale. Ai kishte vetëm dy meçe, një si profesionist e një si amator.