Sport

Sejdiu: Challandes ftoi lojtarët e Superligës nga presioni i opinionit

 

Trajneri i futbollit Gani Sejdiu ka thënë se ftesa e lojtarëve nga klubet e Superligës në përfaqësuese të Kosovës ka ardhur nga presioni i opinionit kosovar. Ai ka thënë se minutazha e dhënë për sulmuesin e Ballkanit, Mirlind Dakut.

Daku 23-vjeçar luajti në miqësoren e parë ndaj San Marinos tetë minutat e fundit, kurse në të dytë, atë kundër maltës vetëm dy minuta. Sejdiu ka kritikuar edhe paraqitjen e gjithë ekipit përfaqësues në dy të dyja miqësoret, ndonëse Kosova e fitoi të parën 4:1 dhe të dytën 2:1.