Sport

Zvicra nuk e merr Andi Zeqirin në Evropian

 

Andi Zeqiri nuk është përzgjedhur për ta përfaqësuar Zvicrën në “Euro 2020”. Zeqiri ishte në listën më të gjerë, por nuk është në ekipin final prej 26 futbollistëve që do të përfaqësojnë helvetikët në Evropianin e futbollit.

Selektori Vladimir Petkoviq të hënën publikoi listën e 26 lojtarëve të përzgjedhur për Evropian. Jashtë kanë mbetur Gregor Kobel, Dan Ndoye dhe Andi Zeqiri. Zvicrën në Evropian do ta përfaqësojnë Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri e Admir Mehmedi.