Sport

Wijnaldum arrin marrëveshje me Barcelonën

 

Barcelona ka arritur marrëveshje me mesfushorin Georginio Wijnaldum.

Mesfushori holandez do të kryejë testet mjekësore para fillimit të Kampionatit Evropian dhe do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me skuadrën nga La Liga.