Sport

Ferran Torres flet për Chelsean, Guardiolan dhe finalen e Championsit

FOTO: AP
 

I transferuar nga Valencia në verën e vitit 2020, Ferran Torres ka pasur një ngritje të jashtëzakonshme në edicionin e tij të parë te Manchester City, duke fituar titullin e kampionit në Premier League dhe duke arritur në finale të Ligës së Kampionëve si shënuesi më i mirë i klubit në këtë garë, me katër gola. Mentaliteti fitues i 21-vjeçarit po dëshmohet në secilën ndeshje, por ai thotë se po vazhdon të mësojë shumë nën urdhrat e Pep Guardiolas dhe është i vendosur që ta ndihmojë Cityn ta fitojë për herë të parë në histori të klubit trofeun e Ligës së Kampionëve.

Për tatuazhin e tij – “refuzoj të fundosem”