Sport

Futbollisti me tre tituj kampioni, në tri shtete, me tri skuadra shqiptare

 

Titulli i fituar në Superligën e Kosovës ne futboll, ka bërë që mbrojtësi i krahut të majtë, Gledi Mici, të ndihet i veçantë.

Mici të dielën e festoi titullin e kampionit me skuadrën e Prishtinës, një xhiro pa përfunduar edicioni aktual në elitën e futbollit kosovar. Për Micin ky është titulli i tretë në karrierë, por suksesi me Prishtinën ka vlerë të veçantë. Ai para Prishtinës ka fituar tituj kampioni edhe në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri.