Sport

Zuerichu i shqiptarëve rrezikon rënien nga elita e Zvicrës

 

Në Superligën e Zvicrës kanë mbetur edhe dy xhiro për t’u zhvilluar. Por, Zuerichu ku luajnë shumë shqiptarë rrezikon rënien nga elita e futbollit zviceran.

Kjo skuadër ka dy ndeshje që nuk ka marrë pikët e plota. Madje në 10 ndeshjet e fundit kanë marrë vetëm një fitore. Zuerichu është në vendin e shtatë me 40 pikë, St. Galleni në vendin e tetë ka 38 pikë, ndërsa Vaduzi e Sioni janë në vendin e parafundit dhe të fundit me 36 e 35 pikë.