Sport

Unitedi pas Romeros

 

Manchester Unitedi ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Atalantas, argjentinasin Cristian Romero ka raportuar “Sky Sports” të enjten.

Romero 23-vjeçar ka impresionuar këtë edicion me paraqitjet e tij te Atalanta dhe te Unitedi po e shohin si përforcim të duhur për repartin e mbrojtjes. Romero është i huazuar nga Juventusi te Atalanta, ekip që ka të drejtën e blerjes së tij kët ëverë për 25 milionë euro.