Sport

Bielsa dëshiron që Alioski të mbetet te Leedsi

 

Trajneri i Leeds Unitedit, Marcello Bielsa dëshiron që futbollisti shqiptar Ezgjan Alioski të mbetet pjesë e ekipit anglez edhe pas përfundimit të këtij edicioni, ka shkruar sajti “TeamTalk” të mërkurën.

Alioski ka kontratë me Leedsin deri në fund të sezonit dhe mësohet se klubi tashmë i ka ofruar rinovimin e kontratës pasi nuk ka arritur marrëveshje me Galatasarayn. Bielsa e sheh Alioskin si lojtar të rëndësishëm për Leedsin dhe shpreson që ai të arrij marrëveshje me klubin për vazhdimin e bashkëpunimit.