Sport

Shtohet konkurrenca për Camavingan

 

Pas Real Madridit, edhe Arsenali e Barcelona janë futur në garë për mesfushorin francez Eduardo Camavinga, ka raportuar të martën gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”. Camavinga pritet të largohet nga Rennesi pas përfundimit të këtij edicioni me skuadrat e interesuara që janë të gatshme të ofrojnë deri në 50 milionë euro dëmshpërblim.

Te Barcelona po e shohin Camavingan si zëvendësim ideal për Sergio Busquetsin dhe do të mundohen të mposhtin konkurrencën e skuadrave tjera për kartonini e tij.