Sport

Finalja e Championsit mund të zhvendoset në Portugali

 

Finalja e Ligë së Kampionëve me shumë gjasa nuk do të zhvillohet në Stamboll të Turqisë. Kufizimet shkaku i koronavirusit ka bërë që shtëpia më e madhe e futbollit evropian të kërkojë të zhvendosë ndeshjen në një shtet tjetër.

Finalja e Championsit do të luhet me 29 maj me duelin ndërmjet Chelseat dhe Manchester Cityt.