Sport

Kastrati shënon dhe ia siguron Ujpesit trofeun e Kupës

Kastrati shënon dhe ia siguron Ujpesit trofeun e Kupës
 

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Lirim Kastrati e ka shënuar golin e vetëm në finale të Kupës së Hungarisë.

Me golin e shënuar në minutën e 101-të, skuadra e tij Ujpesti e ka fituar Kupën e Hungarisë.