Sport

City, i vendosur për të luajtur finalen e parë të Championsit

City, i vendosur për të luajtur finalen e parë të Championsit
Foto: AP
 

Te Manchester City janë të vendosur për ta shkruar historinë në Ligën e Kampionëve. E për ta bërë një gjë të tillë, mbrojtësi John Stones ka thënë se City duhet ta eliminojë Paris Saint-Germainin në gjysmëfinale për ta prekur finalen e Championsit.

Në konferencën për shtyp ta mbajtur të hënën, Stones ka thënë se ai dhe bashkëlojtarët janë të gatshëm për të shkruar një kapitull magjik në historinë e Cityt. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, të luajtur javën e shkuar në Paris, City triumfoi ndaj kampionit në fuqi të Francës, PSG-së, me rezultatin 2:1. Ndeshja e kthimit do të luhet të martën mbrëma në “Eithad Stadium” prej orës 21:00.