Sport

Vendosjen në sallë hendbollistet e Istogut e shoqërojnë me dominim të plotë

 

Hendbollistet e Istogut për pak nuk ia dolën të bënin hapin e madh para në skenën evropiane. Për një gol i humbën ndeshjet me skuadrën bjelloruse Victoria Berestie, në kuadër të raundit të tretë të Kupës Evropiane.

Por në nivel vendi ato ishin pa konkurrencë. Edicioni i rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll përfundoi të dielën. Në krye të tabelës është Istogu që i ka fituar të gjitha 22 ndeshjet e pjesës së rregullt të kampionatit. Istogu, që drejtohet nga Faruk Shala, në plejof starton nga pozita e parë dhe është favorit i madh në garën për titull të kampionit. Plejofi nis menjëherë në mesjavë, ndërsa Istogu takohet me kampionin aktual, Ferizajn. Istogu po ashtu është në gjysmëfinale të Kupës dhe e synon edhe atë trofe.