Sport

KB Drita kampione e Ligës së Parë, kthehet në Superligë

KB Drita kampione e Ligës së Parë, kthehet në Superligë
 

RC Cola Drita e ka siguruar titullin e kampionit në Ligën e Parë në konkurrencën e meshkujve në basketboll si dhe rikthimin në Superligën e Basketbollit të meshkujve.

Gjilanasit të enjten gjatë ditës mposhtën KB Istogun në Klinë me rezultatin 84:65. Me këtë fitore, KB Drita rikthehet në elitën e basketbollit kosovar pas shtatë vjetësh mungesë.