Sport

Milani do të largohet nga Superliga

Milani do të largohet nga Superliga
Foto: AP
 

Skuadra e Milanit është e gatshme të largohet nga Superliga e Evropës, shkruan “The Athletic”, të mërkurën.

Reagimi i klubit vjen pas tërheqjes së gjashtë ekipet angleze, Manchester Cityt, Liverpoolit, Manchester Unitedit, Arsenalit, Tottenhamit dhe Chelseat.