Sport

Përvoja dhe golat e Osmanit po e ndihmojnë Dukagjinin që të kthehet në Superligë

Përvoja dhe golat e Osmanit po e ndihmojnë Dukagjinin që të kthehet në Superligë
 

Dukagjini nga Klina është lider i Grupit A të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Klinasit kanë një pikë më shumë se Malisheva pas 23 xhirove të zhvilluara. Deri në fund kanë mbetur edhe katër xhiro dhe nëse përfundon në vendin e parë, atëherë Dukagjini e siguron inkuadrimin në Superligë.

Dukagjini është edhe në finale të Kupës, ku do ta presë fituesin e duelit ndërmjet Llapit dhe Prishtinës.