Sport

Superliga Evropiane ndan botën e futbollit

Superliga Evropiane ndan botën e futbollit
Foto: AP
 

Superliga e Evropës (ESL) është një plan “i turpshëm, vetëshërbyes” dhe një “pështymë në fytyrën e dashamirëve të futbollit”, ka thënë presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin.

Ai gjithashtu tha që lojtarët që luajnë për skuadrat e përfshira në ligën e mbyllur do të “ndalohen nga Kupa e Botës dhe Evropiani”.