Sport

Lojtarët që do të luajnë në Superligën Evropiane ndalohen të paraqiten për përfaqësueset e tyre

Lojtarët që do të luajnë në Superligën Evropiane ndalohen të paraqiten për përfaqësueset e tyre
FOTO: AP
 

Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin, ka paralajmëruar se lojtarët që do të luajnë në Superligën Evropian nuk do të lejohen të paraqiten në Kampionatin Evropian, përfshirë atë që do të mbahet këtë vit, dhe Kupën e Botës.

Ceferin në një konferencë për shtyp theksoi se bota e futbollit po qëndron e bashkuar kundër këtij propozimit të turpshëm.