Sport

Kthehet dhuna në futbollin e Kosovës

 

Thesar Ismajli kaloi disa orë për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), pas tronditjes që pësoi gjatë një dueli me një lojtar të ekipit kundërshtar. Ismajli pësoi lëndim në ndeshjen e ndërprerë në mes të skuadrës së Ferizajt dhe Ulpianës në kuadër të Ligës së Parë – Grupi B.

Lëndimi i 20-vjeçarit u bë shkak që një shikues i Ferizajt të kaloj rrethojat e fushës me bari sintetik në Ferizaj, për ta sulmuar gjyqtarin kryesor të ndeshjes Petrit Rama.