Sport

Rashani shpreson që me dy golat e shënuar t’i ketë kaluar telashet në Turqi

Rashani shpreson që me dy golat e shënuar t’i ketë kaluar telashet në Turqi

Fundi i vitit të kaluar dhe fillimi i këtij viti për Elbasan Rashanin ishin goxha të vështirë. Në dhjetor, Rashani, sa ishte ende pjesë e skuadrës norvegjeze Odd, u desh të izolohej për dy javë shkaku i infektimit me koronavirus. Ndërsa për dy javë qëndroi jashtë fushës edhe shkaku i lëndimit, në janar.

 

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani, në janar firmosi kontratë me Erzurumsporin, por nuk debutoi menjëherë. Ai debutoi vetëm pas kthimit nga lëndimi, në muajin shkurt. Të shtunën shënoi dy gola në fitoren e skuadrës së tij në udhëtim nda Denizlisporit. Ishin dy golat e parë për të në Turqi. Rashani shpreson që golat të jenë pikë kthese

Fundi i vitit të kaluar dhe fillimi i këtij viti për Elbasan Rashanin ishin goxha të vështirë. Në dhjetor, Rashani, sa ishte ende pjesë e skuadrës norvegjeze Odd, u desh të izolohej për dy javë shkaku i infektimit me koronavirus. Ndërsa për dy javë qëndroi jashtë fushës edhe shkaku i lëndimit, në janar.

Këto dy telashe kanë frenuar sulmuesin, por Rashani shpreson të mos ketë më vështirësi tjera. Ai shpreson të ketë ardhur koha për të shkëlqyer në Turqi.