Sport

Kamberi shënon për Kupë

Kamberi shënon për Kupë
 

Florian Kamberi e ka ndihmuar Aberdeenin që të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Skocisë. Aberdeeni të shtunën fitoi pas ekzekutimit të penalltive ndaj Livingstonit.

Kamberi shënoi në minutën e 95-të për të barazuar shifrat në 2:2. Vazhdimet përfunduan me këtë rezultat dhe fituesi u përcaktua me penallti.