Sport

Rrudhani shënon dy gola, mban Aaraun në garë për elitë

Rrudhani shënon dy gola, mban Aaraun në garë për elitë
 

Futbollisti kosovar, Donat Rrudhani ka shënuar dy gola për të udhëhequr Aaaraun drejt fitores 3:1 ndaj Chiassos. Ndeshja e së premtes mbrëma i takoi xhiros së 29-të të kategorisë së dytë zvicerane. Rrudhani shënoi për 1:0 në minutën e dytë, ndërsa në minutën e 66-të realizoi për 3:0, pas asistimit të Liridon Balajt.

Të dy golat Rrudhani i shënoi pas topave kthyes. 21-vjeçari ka arritur në shifrën e shtatë golave dhe pesë asistimeve.