Sport

Joshua dhe Fury pranojnë ofertë për meçin unifikues

Joshua dhe Fury pranojnë ofertë për meçin unifikues
 

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë pranuar ofertën për luftën unifikuese të titujve të botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Promotori Eddie Hearn ka thënë se të dy boksierët kanë pranuar që lufta të mbahet këtë verë, raporton Sky Sports të enjten mbrëma.

Dy yjet e boksit kanë shqyrtuar oferta të shumta për meçin e jashtëzakonshëm, ndërsa fituesi do të njihet si numri një në kategorinë e rëndë.