Sport

Villarreali eliminon kroatët e Dinamo Zagrebit

 

Kapiteni Arijan Ademi dhe Lirim Kastrati janë eliminuar nga çerekfinalja e Ligës së Evropës me Dinamo Zagrebin.

Dinamo u mposht edhe në duelin e dytë të zhvilluar në Spanjë.