Sport

Arsenali me lehtësi fiton në Çeki dhe shkon tutje

Arsenali me lehtësi fiton në Çeki dhe shkon tutje
 

Me tri gola të shënuar në pjesën e parë, dhe një në pjesën e dytë, Arsenali ka kaluar tutje në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

“Revolveristët” të enjten mbrëma, shënuan fitoren në Republikën e Çekisë kundër Slavia Pragës me rezultatin 4:0.