Sport

Fitorja e parë e Mustafit me Schalken në Bundesligë

Fitorja e parë e Mustafit me Schalken në Bundesligë
 

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi është inkuadruar në minutën e 78-të te Schalke që mposhti Augsburgun me rezultat minimal, 1:0.

Madje, për Mustafin ishte edhe fitorja e parë në Bundesligë prej se u trasnferua te Schalke. Ndeshja Schalke – Augsburg u zhvillua të dielën dhe i takoi xhiros së 28-të të elitës së futbollit gjerman.